جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : چهارشنبه 25 مهر 1397     |     کد : 1498

سازمان زیباسازی شهرداری تبریز متشر کرد؛

فراخوان کارگاه طراحی  و اجرای نقش برجسته های وقایع تاثیر گذار تاریخی و مذهبی تبریز

سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در راستای مأموریت های خود نسبت به ارتقاء کیفیت هنری و منظر شهری و ساماندهی بصری و زیباسازی فضاهای شهری و کمک به رشد فرهنگ تصویری شهروندان، فراخوان " طراحی نقش برجسته های وقایع تاثیر گذار تاریخی تبریز"را منتشر کرد.

سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در راستای مأموریت های خود نسبت به ارتقاء کیفیت هنری و منظر شهری و ساماندهی بصری و زیباسازی فضاهای شهری و کمک به رشد فرهنگ تصویری شهروندان، فراخوان " طراحی نقش برجسته های وقایع تاثیر گذار تاریخی تبریز"را برای موقعیت های شهری مرتبط با وقایع تاریخی ذیل جهت تأمین طرح های نقش برجسته به شرح ذیل اعلام می نماید. از هنرمندان هنرهای تجسمی و سایر گرایش های هنری مرتبط دعوت می شود ایده ها و طرح های خود را با موضوع یادشده به دبیرخانه سازمان ارائه نمایند. لازم به ذکر است آثار رسیده به دبیرخانه سازمان توسط اعضای هیات داوری مورد بررسی قرار گرفته و آثار منتخب در قالب نقش برجسته در محل های معرفی شده نصب خواهند گردید.

شرایط شرکت در فراخوان:
- هر هنرمند می تواند حداکثر 3 طرح پیشنهادی، برای هر یک موضوع های مشخص شده، در شیت  70×100و بصورت فوم برد ارائه نماید.
- ابعاد تقریبی نقش برجسته 1*2 متر بوده و لازم است ترکیب به گونه ای انتخاب شود که قابلیت اجرا در کادر مشخص شده را داشته باشد.
- در صورت تغییر در ابعاد نقش برجسته حین اجرا، تناسب طرح رعایت خواهد شد.
- بررسی، کارشناسی، تأیید یا رد طرح ها به عهده هیأت انتخاب است.
- سازمان زیباسازی امکان برگزاری نمایشگاه (یا سایر مقاصد انتشاراتی از طرح های انتخابی) از آثار ارسالی را برای خود محفوظ می داند.
- طرح های ارسالی هنرمندان پس از داوری به هنرمندان عودت داده نخواهد شد.
- رعایت کلیه قوانین مربوط به حق تألیف و طراحی اثر بر عهده فرستنده (حقیقی یا حقوقی) آثار بوده و پاسخگویی به کلیه عواقب قانونی آن بر عهده ارائه کنندگان آنها می باشد
- در صورتی که در هریک از مراحل ارائه طرح، مراحل مختلف کارشناسی و داوری حین یا پس از اجرای طرح ها، عدم اصالت طرحی محرز شود طبق نظر شورای هنری و مدیران مربوطه اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.
- چنانچه اثر نهایی با طرح ارائه شده مطابقت نداشته باشد سازمان در خصوص تصمیم گیری در تایید و یا عدم تایید آن مختار خواهد بود.

 مهلت شرکت و نحوه ارسال آثار:
- مهلت ارسال آثار تا پایان وقت اداری 10/8/97
- آثار باید تحویل دبیرخانه سازمان گردد
- مدت زمان برگزاری کارگاه 5 روز می باشد.

جوایز: 
 - مبلغ 30/000/000 ریال به عنوان حق ورودی به هر یک از شرکت کنندگانی که طرح آن جهت اجرا در کارگاه برگزیده شده است، پرداخت خواهد گردید.

محورها و موضوعات فراخوان:
- قیام مشروطه تبریز
- قیام 29 بهمن تبریز
- دفاع مقدس
- تبریز در مسیر جاده ابریشم
- محله های قدیمی تبریز
- وقایع تاریخی تبریز
- مدافعین حرم
- آیین ها و شعائر مذهبی


مدیر وب سایت