جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : پنجشنبه 6 دي 1397     |     کد : 1504

مدیرعامل سازمان پارکهای تبریز در گفتگوی خبری با شبکه استانی سهند عنوان کرد:

تلاش شبانه روزی خادمین سازمان پارکهای تبریز در صیانت از فضای سبز شهری

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز با تاکید بر اینکه حفظ و صیانت از کاربری های فضای سبز اصلی ترین وظیفه این مجموعه است در خصوص حذف و انتقال درختان در برخی نقاط تبریز توضیحاتی ارائه داد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز با تاکید بر اینکه حفظ و صیانت از کاربری های فضای سبز اصلی ترین وظیفه این مجموعه است در خصوص حذف و انتقال درختان در برخی نقاط تبریز توضیحاتی ارائه داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز، علی مدبر در گفتگوی خبری با شبکه استانی سهند با اشاره به این موضوع اظهار داشت: حذف برخی درختان باغی در بلوار 29 بهمن تبریز طبق مجوزهای کمیسیون حفظ و گسترش فضای سبز انجام یافته است.


مدبر افزود: این کمیسیون پس از بازدید اعضای خود از محل و با در نظر گرفتن ضابطه های قانونی، مجوزهای لازم را برای این امر صادر کرده است.
وی ادامه داد: همچنین طی بازدید کارشناسان گیاه پزشکی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز تعداد 191 اصله درخت از 453 درخت موجود در این باغ با تشخیص بیماری، پیری،پایان عمر درختان و آفت زدگی مواجه شده و بر اساس رای صادر شده از سوی کمیسیون حفظ و گسترش و در راستای حفاظت از سلامت شهروندان در برابر هر گونه خطر احتمالی، حذف شدند.
 مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خاطرنشان کرد: همچنین در مرحله نخست 53 اصله از این درختان پس از قطع و حذف در راستای مبارزه با آفات و کنترل و جلوگیری از شیوع آفت، جمع آوری می شوند.
مدبر تصریح کرد: در راستای حفظ و گسترش باغات خصوصی در ضوابط طرح‌های تفصیلی قانونی وجود دارد که مالکان باغ ها جهت حفظ باغ خود می‌توانند در 10 درصد از فضای ملک خود، فضاهای خدماتی مانند کافی شاپ و رستوران‌ را با حفظ فضای سبز ایجاد کنند.
به گفته وی، طبق ضابطه طرح تفصیلی که در کلانشهرها در راستای حفظ باغات اجرایی می‌شود، این فضا حتی در صورت احداث گلخانه‌ها و برخی سایت‌های ورزشی توسط مالک باغ تا 20درصد نیز افزایش پیدا می‌کند.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ادامه داد: بر همین اساس مجوزی که توسط مالک باغ بلوار 29 بهمن تبریز از شهرداری منطقه دو تبریز درخواست شده، در دست بررسی قرار دارد.
مدبر همچنین با اشاره به قطع درختان فرشته جنوبی طی روزهای اخیر، گفت: در موضوع اتصال  24 متری فرشته به خیابان دو کمال نیز مجوزهای ارائه شده بر اساس مصوبه طرح تفصیلی است.
وی افزود: در این محدوده مجوزی برای طرح عمرانی صادر شده بود که این طرح عمرانی مصوبه طرح تفصیلی دارد و باید بر همین اساس تعدادی درخت از این نقطه انتقال یابد که در این بین یک اصله از این درختان قابل انتقال نبود و توسط شهرداری منطقه 5 تبریزحذف شد.


مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری یادآور شد: حدود 10 اصله درخت در این مسیر هستند که نیاز به جا به جایی دارند و با توجه به فصل جا به جایی درختان، این اقدام انجام شد.
مدبر همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هرس درختان مقابل کنسولگری ترکیه نیز اظهار داشت: با توجه به درخواست کنسولگری ترکیه در خیابان همافر مجوز هرس درختان مقابل کنسولگری صادر شده بود چرا که به گفته آنها شاخ و برگ درختان در این نقطه نظارت صحیح از طریق دورین ها را مختل می کرد.
وی افزود: با وجود اینکه مجوز صادر شده در اینجا مبنی بر هرس درختان بود ولی متاسفانه با تشخیص شهرداری منطقه  مبنی بر خشک بودن درخت، یک اصله درخت حذف شد که توسط واحد گیاه پزشکی ما در دست بررسی قرار دارد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خاطرنشان کرد: هم اکنون کارشناسان واحد گیاه پزشکی سازمان در حال بررسی این موضوع هستند که اگر در نتیجه بررسی ها قصور شخصی در این زمینه مشخص شود، مطابق قانون اقدام می شود.


مدیر وب سایت