جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : يکشنبه 16 دي 1397     |     کد : 1508

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری عنوان کرد؛

بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و هنری تبریز در اجرای المان های موقت و دایمی

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تاکید کرد که در مراحل طراحی، اجرا و نصب المان های دایمی و موقت، استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری تبریز باید مد نظر قرار گیرد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان زیباسازی، علی مدبر در جلسه ای که با حضور مدیران سازمان های زیباسازی و فضای سبز شهرداری تبریز برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن موعد گلکاری و نصب المان های ویژه نوروزو همچنین ایام الله دهه فجر، گفت: اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به عنوان ویترین نوروزی تبریز است و همین امر، همت و دقت مضاعفی را در طراحی، اجرا و نصب هر چه بهتر المان های نوروزی می طلبد.

وی ادامه داد: تعدادی ازالمان های موجود در سطح شهر متناسب با جایگاه و موقعیت تبریز نیستند و باید  برخی از آن ها را حذف کرده و مکان نصب برخی دیگر را تغییر داد.در عین حال، ظرفیت های موجود در مناطق و برخی سازمان های زیرمجموعه شهرداری نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، طراحی را مهم ترین بخش یک المان دانسته و اظهار داشت: در طراحی های ویژه نوروز باید ضمن در نظر گرفتن زیبایی، تلفیقی از فضای سبز نیز در آن لحاظ شود؛ چرا که ترکیب سازه و گل و گیاه در یک المان، به نوعی روح تاثیر گذاری  را در آن القا می کند.
مدبر مکان یابی مناسب برای نصب المان ها را نیز مرحله مهم بعدی دانست و متذکر شد: مکان های مناسب برای نصب و جاگذاری المان ها نیز باید با توجه به شرایط و موقعیت هرمنطقه و تطابق آن با طرح المان انتخاب و تعیین شود.
وی همچنین با ذکر برخی از این مکان ها اضافه کرد: میدان شهید مدنی در مقابل فرودگاه تبریز، تقاطع امام علی در ورودی شرق تبریز و بلوار نماز به عنوان قلب محدوده تاریخی و مرکزی شهر، نمونه هایی از این مکان ها هستند که می توانند در زمینه نصب المان ها مورد نظر قرار گیرند.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبزشهری، در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: می توانیم در عین حالی که از طراحان و متخصصان حاضر در سازمان برای طراحی این المان ها استفاده می کنیم، از هنرمندان خوب و کاردان شهرمان نیز کمک بگیریم وبدین وسیله گامی در راستای استقبال هرچه بهتراز مناسبت های پیش رو برداریم.
مدبر همچنین بر لزوم همکاری مناطق دهگانه شهرداری در مراحل تهیه المان های مناسبتی ایام الله دهه فجر و عید نوروز تاکید کرد و  خواستار اهتمام جدی در انجام مفاد مطروحه در این جلسه شد.
 
 


مدیر وب سایت