جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : شنبه 6 بهمن 1397     |     کد : 1511

در جلسه مشترک مدیران عامل سازمان های ترافیک و سیما و منظر و فضای سبز شهری عنوان شد؛

اجرای طرح مشترک ساماندهی و زیباسازی میادین و معابر اصلی تبریز

مدیران عامل سازمان های ترافیک و سیما منظر و فضای سبز شهری در جلسه ای مشترک، بر لزوم ساماندهی و زیباسازی تابلوها و علایم راهنمایی و رانندگی موجود در تقاطع ها و میادین سطح شهر تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، در این جلسه که به دعوت مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری و با حضور مدیران عامل و معاونان و مدیران واحدهای مختلف دو سازمان تشکیل شد، ابتدا مدیرعامل  سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، به نتایج و ثمرات همکاری های بین بخشی اشاره کرده و گفت: هر دو سازمان به نوعی، متولی نظم شهر محسوب می شوند و همین امر، لزوم همکاری این دو نهاد را مضاعف می کند.

وی ادامه داد: اجرای طرح های زیباسازی با محوریت حذف نازیبایی ها از سطح شهر، یکی از مهم ترین برنامه های سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری است و این سازمان در حوزه های مختلف نسبت به اجرای این مهم اقدام کرده است.
مدبر افزود: زدودن آلودگی های بصری و موانع فیزیکی مربوط به حوزه ترافیک، یکی از این موارد است که در این خصوص الگوهای تخصصی توسط سازمان ترافیک تهیه شده؛ اما در مرحله جانمایی نیاز است تا با سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری نیز هماهنگی های لازم صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، اضافه کرد: نباید فراموش کنیم که وضعیت میادین موجود در سطح شهر، خود بخشی از آلودگی شهری است که آلودگی های بصری ناشی از تابلوهای راهنمایی و رانندگی، یکی از عوامل تشدید کننده محسوب می شود.
مدبر با تاکید بر لزوم ساماندهی این علایم و تابلوها، اظهار داشت: در این خصوص رعایت استانداردها و الگوهای بصری مانند تجمیع، حذف و یا ترمیم و بهسازی می تواند بخش اعظمی از این ناهنجاری ها را مرتفع کند. ما امیدواریم که بتوانیم با همکاری و تعامل بین دو سازمان، درمرحله اول میادین سطح شهر و به دنبال آن تقاطع ها را ساماندهی کنیم.

اصغر آدی بیگ، مدیرعامل سازمان ترافیک شهرداری تبریز هم با ابراز خرسندی از برپایی این جلسه، گفت: سازمان ترافیک نیز وظیفه خود می داند تا در اجرای طرح های ترافیکی و به ویژه طراحی و نصب علایم راهنمایی و ترافیکی، اصول زیباسازی را مدنظر قرار دهد.
وی افزود: برای تحقق این امر، حذف المان های زاید ترافیکی از سطح شهر توسط عوامل سازمان آغاز شده و در این زمینه، میادین در اولویت قرار گرفته اند.
مدیرعامل سازمان ترافیک همچنین اضافه کرد: سازمان ترافیک برای حصول نتیجه هرچه بهتر، معابر موجود در سطح شهر را بر اساس نیاز و موقعیت خود دسته بندی کرده و هر منطقه را به نسبت جمعیت و مساحت، از نظر علایم ترافیکی مورد بازبینی قرار می دهد.
آدی بیگ در بخش دیگری از سخنان خود، از تلاش برای همکاری در اجرای اصول زیباسازی توسط ادارات و نهادهای دیگر شهر خبر داد و تصریح کرد: از تعدادی از ادارات و نهادهای شهر دعوت به همکاری شده تا هنگام اجرای طرح های خود، اصول ترافیک و زیباسازی را نیز مدنظر قرار دهند.
وی همچنین با اعلام اینکه مقرر شده تا تمامی تابلوها و علایم ترافیکی نصب شده در سطح شهر، ساماندهی شوند، اضافه کرد: در همین جا از مدیران محترم سازمان زیباسازی درخواست می کنم که برای نصب تمامی تابلوها مجوز ترافیکی درخواست کنند. درغیراین صورت، مسوولیت بروز هر گونه حادثه ای که از نصب تابلوهای بدون مجوز ترافیکی حاصل شود، بر عهده نصب کننده خواهدبود.

مدیرعامل سازمان ترافیک، در عین حال، بر اهمیت ساماندهی میادین تاکید کرده و اضافه کرد: تعداد اندکی میدان در تبریز وجود دارد که امیدواریم با انجام ساماندهی تابلوها، ضمن حفظ زیبایی های میادین، زواید بصری را نیز حذف کنیم.
وی در انتهای سخنان خود تاکید کرد که هر واحد و ارگانی موظف است وظایف و برنامه های خود را به نحو احسن انجام دهد، اما نمی تواند خود را بی نیاز از همکاری و هماهنگی های بین سازمانی بداند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی هم ضمن تایید سخنان مدیرعامل سازمان ترافیک، تعریف و تعیین مسیرهای عابرین پیاده، حذف موانع فیزیکی مربوط به ترافیک و مکان یابی مناسب برای المان ها و تابلوهای ترافیکی و راهنمایی جدید را از جمله موارد مهم در همکاری های بین دو سازمان دانست.
همچنین در خاتمه، مقرر شد جلسات مشترک بین دو سازمان و به ویژه کارشناسان آن ها، ادامه یافته و نتایج آن جهت اجرا به مناطق دهگانه شهرداری اعلام شود.
 
 
 
 
 


مدیر وب سایت