جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : يکشنبه 28 بهمن 1397     |     کد : 1517

با حضور مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری و تنی چند از هنرمندان برجسته تبریز،

جلسه بررسی و داوری طرح های رسیده برای فراخوان المان های نوروزی برگزار شد

جلسه بررسی و داوری طرح های رسیده برای فراخوان المان های نوروزی، با حضور مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، مدیران زیباسازی و تنی چند از هنرمندان برجسته تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، در این جلسه، علی مدبر، مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، با بیان اینکه نکات مهمی در خصوص انتخاب و اجرای این طرح ها باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: انتخاب موضوعات مناسب، برجسته کردن هویت تاریخی و فرهنگی و مذهبی تبریز و یافتن مکان مناسب برای نصب طرح های انتخابی پس از اجرا، از جمله نکاتی است که باید مدنظر قرار گیرد.
وی همچنین اضافه کرد: در این راه، پتانسیل های موجود در دانشگاه ها به ویژه دانشکده های معماری که از حضور دانشجویان با استعداد بهره می برند، همواره مدنظر سازمان قرار دارد و در کنار آن هنرمندان نقاش، گرافیست و مجسمه ساز در تمامی مراکز آموزش عالی و موسسه ها، حکم بهترین همکار را برای ما دارند و من همین جا از این عزیزان برای مشارکت و تعامل در زمینه طراحی المان های نوروزی دعوت و تقاضا می کنم که با ما همراه شوند.
وی اضافه کرد: به عنوان مثال می توان در برخی از نقاط اصلی شهر، المان هایی مرتبط با هویت تبریز طراحی و مکان یابی کرد و یا در محدوده بازار تبریز که به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان در یونسکو ثبت شده، از المان های هویت محور مانند فرش و کفش تبریز یا آجیل و شیرینی تبریز بهره برد و در کنار آن ظرفیت های خدماتی، صنعتی و گردشگری این شهر را به مسافران عرضه نمود.
معاون فنی و اجرایی زیباسازی نیز در بخش دیگری ازجلسه، با اشاره به مراحل انتشار این فراخوان گفت: فراخوان طراحی المان های نوروزی عمدتا با هدف ایده پردازی برای فضاسازی سطح شهر در نوروز 98 منتشر شد و زمان اتمام ان نیز تا 23 بهمن ماه تعیین شد.
وی درخصوص طرح های واصله به دبیرخانه سازمان نیز اظهار داشت: در طی مدت اعتبار فراخوان تعداد 52 طرح از 13 هنرمند به دبیرخانه ازسال شده که هم اکنون با حضور اساتید گرافیک، نقاشی و مجسمه سازی بررسی و داوری خواهندشد.
در ادامه، طرح های واصله یک به یک معرفی شدند و اساتید حاضر در جلسه نظرات خود را در باره آنها بیان کردند. همچنین مقرر شد طرح های انتخابی در مرحله دوم نیز، جهت مکان یابی مورد بررسی قرار گیرند و با طراح آن در خصوص اجرای برخی تغییرات مذاکره گردد.                                                                                                                                                                                                            
 


مدیر وب سایت