جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : پنجشنبه 2 اسفند 1397     |     کد : 1523

در جلسه هماهنگی مدیرعامل سیما، منظر و فضای سبزشهری و مدیران زیباسازی مناطق، مورد بررسی قرار گرفت؛

راهکارهای فضاسازی شهر برای نوروز و استقبال از بهار

راهکارهای مربوط به فضاسازی شهری در نوروز و استقبال از بهار، با حضور مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری و مدیران زیباسازی مناطق دهگانه شهرداری تبریز، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات، علی مدبر در این جلسه با تاکید بر اهمیت توجه به هویت و جایگاه تبریز گفت: پیش از هرکاری و اجرای هر طرحی، باید حفظ هویت و شان و جایگاه تبریز را در اولویت قرار دهیم . تمامی طرحهایی که تصویب و اجرا می شوند، بایستی حائز چنین شرایطی باشند.

وی ادامه داد: در گام اول، زدودن نازیبایی ها از چهره شهر از اساسی ترین کارها محسوب می شود و در اصل، این امر خود یک نوع زیباسازی است؛ چرا که وجود آرامش در چهره شهر به زیباتر دیده شدن آن کمک می کند.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، خطاب به مدیران زیباسازی مناطق تصریح کرد: برای شروع، بهتر است نازیبایی های هر منطقه شناسایی شود؛ به عنوان مثال نقاشیهای دیواری نامناسب، ساختمان های بدون نما، تابلوهای تبلیغاتی غیر استاندارد و پلهای عابرپیاده تخریب شده و بدون روشنایی، به عنوان بخشی از نازیبایی شهر مطرح هستند و رفع این موارد، می تواند کمک بزرگی به ساماندهی و ایجاد فضایی آرام و زیبا در سطح معابر عمومی باشد.

وی همچنین تصریح کرد: المان های بی هویت موجود در برخی نقاط شهر بایستی با المانهای هویت دار و متناسب با شان تبریز تعویض شوند؛ نورپردازی مکانهای مهم شهر  با تکنیک های مدرن و استاندارد و استفاده  از تصاویر هویتی تبریز در نقاشی های دیواری نیز به عنوان سرفصل برنامه های زیباسازی و فضاسازی نوروزی امسال قرار گیرند.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، با اشاره به جلسات هماهنگی با دیگرسازمان ها و از جمله سازمان ترافیک گفت: طی هماهنگی های به عمل آمده، مقرر شده که تابلوهای راهنمایی و رانندگی با دیگر المان ها تلفیق و پایه ها و میله های اضافی جمع آوری شود. همچنین تابلوهای مربوط به اسامی کوچه ها و محلات در صورت نیاز ترمیم شوند تا در زمینه معرفی مناطق و محلات شهر به ویژه مناطق تاریخی و قدیمی، مشکلی نداشته باشیم.
مدبر در خصوص ساماندهی تبلیغات شهری نیز اظهار داشت: خوشبختانه نتایج مطالعات طرح جامع و تفصیلی تبلیغات شهری و محیطی آماده شده  و با اجرایی شدن آن، در آینده ای نزدیک ثمراتش دیده خواهدشد.
نگهداری المان ها و رفع ایرادهای موجود در آنها، یکی دیگر از موارد مطرح شده در این جلسه بود که مدبر با اشاره به آنها، اضافه کرد: ممکن است در برخی جاها، المان خوب باشد، اما مکان یابی مناسب انجام نگرفته باشد که این امرهم باید در فضاسازی های نوروز، مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تشخیص سدمعبر و مبارزه با آن از جمله مصادیق رفع نازیبایی است که امید است همکاران محترم در منطقه خود به این امر اهتمام ورزند. اگر در بخشی هم ناهماهنگی یا عدم همکاری مشاهده شد، می توانید به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اطلاع دهید تا هماهنگیهای لازم صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری، با اشاره به برخی طرح های مصوب  گفت: برای رنگ کاری جداول خیابان ها، رنگهای سبزروشن و سفید انتخاب و ابلاغ شده که اگر سال قبل رنگ کاری صورت گرفته، نیازی به تکرار نیست و می توان با شستشو، حالت نازیبای آن را برطرف کرد. در این امر معابر و میادین اصلی در اولویت قرار دارند.
مدبر در عین حال تصریح کرد: به زودی کلاس های آموزشی و توجیهی با هدف توسعه زیبایی های شهری برگزار خواهدشد که امیدوارم شرکت منظم در این کلاسها، موجب حاکم شدن دیدگاه علمی در کارها و ارتقای عملکرد منطقه در حوزه زیباسازی شود.
 


مدیر وب سایت