جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : يکشنبه 5 اسفند 1397     |     کد : 1524

با حضور مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز و معاونان زیباسازی، تشکیل شد؛

جلسه کمیته فنی با محوریت بررسی طرح های مربوط به المان های نوروزی

جلسه کمیته فنی زیباسازی با حضور مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و معاونان و مدیران زیباسازی و با محوریت بررسی طرح های واصله در زمینه المان های نوروزی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات، در این جلسه علی مدبر ضمن بررسی طرح های رسیده گفت: هر طرحی که در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد باید حاوی عناصری درباره هویت تبریز و حول محور شان و جایگاه تبریز باشد.
وی ادامه داد: اولین گزینه در این خصوص، استفاده از عناصری است که می تواند به عنوان برند تبریز در ایران و منطقه و حتی در سطح بین المللی مطرح شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، با اشاره به برخی از این عناصر، اظهار داشت: به عنوان مثال، می توان صنعت کفش یا فرش را در تبریز مثال زد که یکی از بهترین های ایران و جهان هستند و جا دارد در طراحی المان های دایمی یا موقت، از اینها بهره ببریم و در عین حالی که این هنرها و صنعت ها را به مسافران معرفی می کنیم، وجهه هنری- اقتصادی تبریز را هم بشناسانیم.
مدبر ادامه داد: همچنین تبریز در حال حاضر یکی از صادر کنندگان شکلات به منطقه است که این مهم، در شرایط اقتصادی فعلی و با وجود تحریم ها اتفاق می افتد. همین امر خود نشان از تجربه های مدیریت اقتصادی بالا در تبریز دارد که می تواند برای بسیاری از سرمایه گذاران نیز، جالب توجه باشد.

وی اضافه کرد: پرداختن با این موضوعات و استفاده از ظرفیتهای هنری، اقتصادی و صنعتی تبریز، در عین حالی که می تواند حال و هوای فضاهای عمومی شهر را تغییر دهد، گامی موثر در راستای افزایش مسافران و گردشگران و در نتیجه تقویت صنعت گردشگری در این شهر باشد.
در ادامه جلسه، طرح های رسیده به دبیرخانه فراخوان، مورد بحث و بررسی حاضران در جلسه قرار گرفت و نتایج جهت اعلام به طراحان، درج شد.

 


PDF چاپ چاپ