جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398     |     کد : 1559

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در جلسه مشترک با معاونین خدمات شهری مناطق تاکید کرد؛

  لزوم توجه به مباحث زیباسازی  و رفع نازیبایی ها از سیمای تبریز

​​​​​​​ مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز بر لزوم توجه به مباحث زیباسازی و رفع نازیبایی ها از چهره شهر تبریز تاکید کرد. 

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، علی مدبر در این جلسه که روز یکشنبه بیستم مردادماه برگزار شد، ضمن اشاره به فصل گردشگری تبریز و حضور مسافران و میهمانان تابستانی، رسیدگی به وضعیت ظاهری شهر را از حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به عنوان متولی زیباسازی شهر، در صدد رفع نازیبایی ها و جلوه های نامطلوب از سطح شهر است که در این میان، بحث تابلوهای تبلیغاتی زاید و غیر استاندارد، بیش از همه مطرح است.
وی ادامه داد: این در حالی است که سازمان، با اتمام مطالعات مربوط به طرح جامع و تفصیلی تبلیغات شهری، وارد فاز اجرایی شده و بسیاری از تابلوهای بلااستفاده و ناهمگن با ظاهر شهر شناسایی و برچیده شده اند. اما هنوز هم تعدادی از تابلوهای فرسوده و کهنه در برخی نقاط به چشم می خورند که حتی اگر مربوط به ادارات و نهادها نیز باشد، بایستی هماهنگی های لازم انجام و جمع آوری شوند.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همچنین گفت: در ادامه نیز مقرر شده لایت باکسهای جدید و استرابوردهایی که با سبک جدید طراحی شده اند، پس از جمع آوری تابلوهای معیوب، جایگزین شوند.
مدبر در بخش دیگری از سخنان خود، رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری را ضروری توصیف و تاکید کرد: وضعیت مبلمان شهری نیزنیاز به ترمیم و نوسازی دارد به ویژه در مسیرهای اصلی شهر که ویترین شهر محسوب می شوند.
وی در خصوص سدمعبر نیز بیان نمود: گاه در حاشیه پارک بزرگ ائل گلی، مواردی از سد معبر مشاهده می شود که علاوه بر ایجاد منظره نامناسب، موجب بروز برخی خطرات ترافیکی برای شهروندان نیز می شود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، در زمینه مسائل مربوط به فضای سبز شهری نیز اضافه کرد: همچنانکه شما نیز می بینید، در سایه همکاری و حمایت شما عزیزان وضعیت فضای سبز شهری انسال وضعیت خوبی دارد. مرحله اول ارزیابی شبانه نیز در پارکهای سطح شهر امروز به پایان می رسد و امیدواریم رفع مشکلات موجود در پارکها و نواقص مبلمان موجوددر سطح پارکها، در اسرع وقت انجام گیرد.  
مدبر با اشاره به نقاشی های دیواری موجود درسطح شهرنیز اذعان کرد: برخی نقاط شهر وضعیت نقاشی های دیواری مناسب نیست و لازم است با در نظر گرفتن طرح های مناسب، ترمیم و نوسازی شوند.
در پایان، بر اهمیت ساماندهی تابلوها و بحث سدمعبر در ورودی های شهر نیز تاکید کرد.


PDF چاپ چاپ