جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1398     |     کد : 1562

در جلسه مدیران زیباسازی مناطق دهگانه شهرداری تبریز و مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری مطرح شد؛

برنامه ریزی برای فضاسازی ایام عزاداری محرم و صفر در سطح شهر تبریز

برنامه ریزی جهت فضا سازی برای استقبال از ایام عزاداری در ماههای محرم و صفر، در جلسه مشترک مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با مدیران زیباسازی مناطق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان، علی مدبر در این جلسه، با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و ایام عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: تبریز به عنوان پایتخت شیعه، همه ساله مراسم دهه اول محرم الحرام را با شوری مضاعف برگزار می کند و همین امر، فضاسازی مناسب  در سطح شهر و همراهی و همگامی با شور حسینی را می طلبد.
وی ادامه داد: براین اساس، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز به عنوان متولی فضاسازی مناسبتی در سطح شهر، بر خود وظیفه میداند با نصب بنرها و پرچمهای عزا، درعزاداری ها و مراسم ویژه این ایام سهیم باشد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در عین حال، برخی ناهماهنگیها در زمینه نصب سازه ها و بنرهای عزاداری را مخل روانی ترافیک دانست و تصریح کرد: امیداست با نظارت شهرداریهای مناطق و هماهنگی با هیئآت مذهبی، امسال شاهد چنین مواردی نباشیم.
 مدبر، میادین و تقاطع های اصلی شهر را بهترین مکان برای فضاسازی ایام عزاداری در محرم و صفر دانست و از مدیران زیباسازی مناطق خواست تبلیغات مربوط به دهه اول محرم را در این قسمتها متمرکز کنند.
وی همچنین اعلام کرد که هماهنگی های لازم با سازمان تبلیغات اسلامی و ارگانهای مسوول در خصوص نصب سازه ها و بنرهای تبلیغاتی محرم انجام شده است.
در ادامه این جلسه، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با تاکید بر لزوم تداوم طرح پیرایش شهری، اظهار داشت: اصلاح نماهای ساختمان ها با حذف تابلوهای فرسوده یا غیراستاندارد، بخش مهمی از پیرایش شهری، به خصوص در ورودی های شهر را به خود اختصاص می دهد که امید است مدیران محترم این امر را در اولویت قرار دهند وباحذف تابلوهای غیراستاندارد وفرسوده، به حذف نازیباییها از چهره شهر کمک کنند.

 


مدیر وب سایت