جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : پنجشنبه 7 شهريور 1398     |     کد : 1564

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضایی سبز شهری خبر داد؛   

آغاز فعالیت کارگاه آموزشی ساخت سردیس های مفاخرادبی و آیینی از یکشنبه دهم شهریورماه جاری

 مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از آغاز به کار کارگاه آموزشی ساخت سردیس مفاخر ادبیات آیینی در دهم شهریور ماه جاری خبر داد.

علی مدبر ضمن اعلام این خبر گفت: آیین و رسوم عزاداری های ماه محرم در تبریز حال و هوای دیگری دارد که این امر، در شعر شاعران آیینی فارسی و ترکی گوی نیز مشهود است.
وی ادامه داد: با اینهمه، شاید سرایندگان این اشعار نزد مردم شناخته شده نیستند و مهم ترین هدف برگزاری کارگاه این بوده که این مفاخر به شهروندان و دیگر علاقمندان ادبیات آیینی معرفی شوند.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریزهمچنین اضافه کرد: علاوه بر این برای هرکدام از این شاعران، بنرهایی طراحی شده که با ذکر مشخصات آنان، در پیشانی پل ها و مکانهای تبلیغاتی نصب می شوند و به نوعی نیز در فضاسازی شهر در ایام محرم تاثیرگذار خواهندبود.
مدبر، تعداد این شاعران را 14 تن اعلام و تصریح کرد:  سردیس این شاعران متعهد و بزرگوار طی 5 روز و توسط 14 تن از هنرمندان مجسمه ساز ساخته خواهدشد.

وی در خصوص فضاسازی مربط به داخل کارگاه نیز اظهار داشت: فضای داخل کارگاه نیز به گونه ای طراحی خواهدشد که با حال و هوای محرم و ایام عزاداری اباعبدالله(ع) متناسب بوده و علاقمندان محترم نیزبتوانند در حین ساخت مجسمه ها، از این محوطه دیدن نمایند.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، با بیان اینکه سردیس های ساخته شده در سطح شهر نصب خواهندشد، اضافه کرد: سردیس های شاعران آیینی تبریز پس از ساخت و تکمیل، مکان یابی شده و درمحلات و پارکهای محل زندگی آنان نصب می شوند. 
گفتنی است بازدید از این کارگاه آموزشی، از روز یکشنبه دهم شهریور لغایت پانزدهم شهریورماه جاری از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر برای عموم آزاد است. 


مدیر وب سایت