جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : شنبه 23 شهريور 1398     |     کد : 1572

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی ساخت سردیس مفاخر آیینی،

اقدامات فرهنگی، مذهبی، لازمه پایتخت تشیع است

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی ساخت سردیس مفاخر آیینی و شعرای مکتب اهل بیت علیهم السلام، اقدامات فرهنگی مذهبی را لازمه پایتخت تشیع دانست.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، علی مدبر در سخنان خود، ضمن تقدیر از هنرمندان شرکت کننده در این کارگاه آموزشی، تصریح کرد: تبریز در جهان اسلام به عنوان پایتخت تشیع معرفی شده است و همین امر ایجاب می کند که اقدامات فرهنگی، هنری سازمان در حوزه مذهب و شناساندن اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام (ع) نیز ندوین شود.
وی ادامه داد: اشعار ترکی شاعران و مفاخری که توسط شاعران تبریزی سروده شده، در دنیا معروف شده است و در هر مجلس و جمعی خوانده می شود و برماست که با اجرای برنامه های در خور این عزیزان، آنان ره به نسل حاضر بشناسانیم.  
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در تشریح ظرفیت های تبریزبرای جذب توریست مذهبی نیز اظهار داشت: امیدواریم با صلاحدید شورای محترم شهر و تایید شهردارمحترم، شاهد برپایی موزه محرم در تبریز شویم.چرا که تبریز پتانسیل های لازم برای جذب توریست مذهبی را داراست.
وی در پایان اظهار داشت: من به نمایندگی از تمامی دست اندرکاران برگزاری این کارگاه، از هنرمندان شرکت کننده قدردانی می کنم و این مشارکت آنان را در راه اعتلای جایگاه فرهنگی مذهبی تبریز و حفظ داشته های شهر، ارج می نهم.
گفتنی است آثار اجرا شده در کارگاه آموزشی ساخت سردیس مفاخر  آیینی تبریز پس از مکان یابی در نقط مختلف و مناسبی از شهر نصب خواهدشد.
 


PDF چاپ چاپ