جستجو در آرشيو اخبار
کلمه کلیدی
:
 از 
 تا  
 
تاریخ : شنبه 23 شهريور 1398     |     کد : 1573

شهردار تبریز در مراسم اختتامیه کارگاه آموزشی ساخت سردیس مفاخر آیینی تاکید کرد؛

تداوم اقدامات فرهنگی مذهبی در راستای اعتلای جایگاه پایتخت تشیع

شهردار تبریز تاکید کرد که اقدامات فرهنگی هنری در تبریز باید با رنگ وبویی مذهبی و در راستای اعتلای جایگاه این شهر به عنوان پایتخت تشیع جهن اسلام باشد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، ایرج شهین باهر طی سخنانی در آیین اختتامیه کارگاه ساخت سردیس مفاخر ادبی آئینی تبریز و شعرای مکتب اهل بیت(ع)، اظهار داشت: تاریخ و گذشته تبریز باعث شده عنوان پایتخت تشیع برای تبریز انتخاب شود و اساس و پایه این موضوع مربوط به امروز نیست.
او با بیان اینکه در طول تاریخ انسان‌های بزرگی در همین راستا با عشق و علاقه به اهل بیت فعالیت کرده‌اند، افزود: خلق آثار هنری مستلزم جوشش درونی هنرمند است  و این جوشش، در شعرای اهل بیت، به  صورت اشعار و آثاری زیبا و دلنشین بروز کرده است.
ایرج شهین باهر تاکید کرد: اینک نیز تقدیر و ارج نهادن به زحمات این عزیزان، تدوین برنامه های مختلف فرهنگی وظیفه ماست و در نظر داریم برای ارج نهادن به هنر مداحان بزرگ و شهیر تبریزی، گردآوری و انتشار مجموعه نفیس اشعار این مداحان بنام را در اولویت قرار دهیم.
شهردار تبریز با بیان اینکه  تبریز همواره در موضوعات مذهبی و انقلابی پیشگام بوده، تصریح کرد: درسی که تبریز از قیام اباعبدالله الحسین (ع) گرفته، مانع آن شده که تبریز در مقابل ظلم و جور زورگویان سرخم  کند و شاید برای همین باشد که مقام معظم رهبری فرموده اند: «تبریز زمان شناس است و مردم آن می دانند چه زمانی باید چه قدمی را بردارند. »
وی ادامه داد: نتیجه مقاومت در برابر ظلم و جور، رقم زدن قیام 29 بهمن در تبریز است که موجب شد انقلاب اسلامی ایران رنگ دیگری به خود بگیرد و ریشه رژیم پهلوی را بخشکاند.
ایرج شهین باهر خدمت برای اهل بیت را هویت و شناسنامه تبریز دانسته و گفت: علی رغم توسعه‌ کشور در حوزه های مختلف و از جمله فضای مجازی و تاثیر آن در زندگی شهروندان، گاه به مواردی برمی خوریم که ظاهرا در صدد تعطیلی این مراسمات و عزاداری ها هستند؛ اما نه تنها شاهد کم رونق شدن این عزاداری‌ها نیستیم، بلکه روز به روز ارادت و توجه مردم به این مراسم ها بیشتر می شود.
شهردار تبریز با بیان اینکه باید با زبان هنر بتوانیم افتخارات خود را به جامعه معرفی کنیم، اظهار داشت: شهرداری تبریز را متولی اصلی موضوعات شهری و تلاش در انجام وظایف این حوزه را وظیفه خود می دانیم.
او خاطرنشان کرد: پروژه مقبره الشعرا نمونه بارز این ادعاست و با وجودی که اجرای این پروژه وظیفه قانونی و ذاتی شهرداری نیست و دستگاه دیگری متولی آن است، اما شهرداری تبریز در این خصوص ورود کرده و سعی در اجرای هرچه سریعتر این پروژه دارد.
ایرج شهین باهر افزود: در شرایط اقتصادی حال حاضر در کشور، پیشنهاد ما همراهی و همدلی است تا در رفع کمبودها و نواقص، از توانایی یکدیگر بهره بگیریم و مشکلات را پوشش دهیم.
 


PDF چاپ چاپ